ZEPTEJTE SE NÁS

Děkujeme Vám za důvěru. Na této stránce si Vám dovolíme představit nejčastěji kladené otázky a odpovědi.

Mnoho úspěchů na nesnadné cestě výstavby zdravého životního stylu.

Pro osobní konzultaci se prosím přihlašte.

Pro obecné informace navštivte náš Facebook.V případě potíží s registrací nás kontaktujte na: sdetmiprotinadvaze@medasol.eu

Interview Plus: Dětská obezita a co Vy?

Mám hlad Květy 42/2017 strana 1 strana 2

Kristýna Pokud je obezita v rodině dědičná, tak za špatnou stravu zodpovídají rodiče. Mám opačný případ. Děti jsou po mě hubené a vadí mi to, že jsou kostíci. Ale mít obézní dítě tak s tím sakra něco dělám!

Pavla Ani nevíte, co vše jsem už absolvovala pro pár deka mého syna - výživoví poradci, obezitologické poradny, dostatek pohybu... nepomohlo nic. Ten kluk prostě nechce, není jeho prioritou zhubnout. Takže to prostě nejde. A věřte, že to stalo kupu úsilí a peněz. Můžete se třeba stavět na hlavu, nic s tím neuděláte.

S dětmi proti nadváze Souhlasím s vámi, že to vůbec není jednoduché. Důvěřujte nám – dře to, ale jde to. Na prvém místě není jídelníček, ale vytvoření antiobezitogenního rodinného prostředí. Registrujte se a následujte naše rady. Budete překvapeny, jaký efekt mají, ač drobné, ale každodenní kroky.


Miluše My potřebujeme naopak přibrat.

S dětmi proti nadváze V současné době se nám rozevírají nůžky - na jedné straně přibývá dětí s nadváhou, na druhé s podváhou a začínám mizet skupina dětí s normální hmotností. I pro děti s podváhou nicméně platí stejná pravidla zdravého životního stylu, jako pro ty s nadváhou. Naše doporučení pomohou i vám, protože nastavují v rodině zdravé životní prostředí. Ti s nadváhou uberou a ti s podváhou přiberou - kouzlo zdravého životního stylu.


Andrea Jo oni jsou roztomilí, ale já mám doma dítě 7 let a váží 40 kilo má vysoký tlak a čeká nás další vyšetření na cukrovku....hrůza....

Barbora Bráška ma 60kg v 8letech. Je nešťastný....cvičí, chodí v parku a jí relativně zdravě....jeto des :/ já od mala též bojuji s váhou, jím zdravě, pohyb mám a stejně mám 90kg... :/ šílené... Naštěstí tedy mám krev v pořádku...ale i tak je ta váha docela omezující.

Zdenka Některé děti za to nemohou. I moje dcera má obezitu. Bude ji 12 a váží 80kg. Neni to jen jídlem a pohybem. Jsou tam i hormony a hlavně geny. Neomlouvám dceru, ale hold někdo žere a nepřibere a někdo přibere i z vody.

S dětmi proti nadváze Obezita je nemoc a ne jen rozmar jednotlivce. Léčba obezity je náročná a ani by nevadilo, že je drahá, ale dlouhodobé výsledky: V současné době dokážeme zabránit rozvoji metabolických komplikací, ale od 2. stupně je celoživotním nevyléčitelným onemocnění. Jedinou účinnou léčbou obezity je její prevence. Důvěřujte nám, že je lépe dnes reálně řešit 2 kg nadváhy než za dva roky nereálně 20 kg obezity.


Tereza Není fakt, že je víc obézních, kteří nemocní nejsou a jen 1% těch nemocných.

S dětmi proti nadváze Rozdíl mezi nadváhou a obezitou není ani tak ve stupni nadváhy, ale v tom, že obezita je vždy onemocnění, které poškozuje zdraví.


Eva Děti tloustnou vinou rodiny. Měla jsem to taky tak. Maminka nás cpala jídlem od rána do večera v dobré víře, že nám to svědčí a ty faldíky jsou roztomilé. Dnes je mi 59 a bojuji s obezitou po celý život.

Klára Já to vím, sama trpím na nadváhu od malinka a vím jak nelehký je to život a o zdravotním stavu ani nemluvě proto chci naše děti tohoto ušetřit

S dětmi proti nadváze Děti jsou zrcadlem rodiny, na nich se odráží všechny nedostatky životního stylu a především toxického obezitogenniho prostředí, ale rozhodně si nemyslíme, že za vše mohou zlovolní rodiče. Naopak všichni se snaží, seč mohou, ale jejich znalosti jim na současné vysoce toxické obezitogenní prostředí nestačí. Jeho nástrahy jsou úskočné a rozhodně neplatí pravidla, která fungovala v období našeho dětství. Pevně věřím, že Vás nezklameme.


Štěpánka Když jsem se ptala doktorky na obezitu u mého syna tvrdila Jen že je to dětská obezita a že z toho vyroste Mám tomu věřit? Sama jsem s tím měla co děláte a pořád nemám ideální váhu a snad jsem jít nikdy neměla. Rodiče to u mě neřešili a dospívání pro mě byl horror. Ráda bych udělala to, co pro mě rodiče ne.

S dětmi proti nadváze Bohužel v dnešní době neplatí, že děti z nadváhy vyrostou. Pravidlo, které platilo za našeho mládí se díky obezitogennímu prostředí změnilo na pravidlo, že z 80% dětí s nadváhou vyroste obézní dospělý. Lépe dnes reálně řešit 2 kg nadváhy než za dva roky nereálně 20 kg obezity. Rádi Vám s tím napomůžeme na našich stránkách.


Lenka Dcera baští téměř nonstop. V 1,5 roku je normální, není tlustá, ani vychrtlá. Ale čím to asi bude? Denně stojím u plotny, vařím čerstvá jídla, mraky zeleniny, ovoce. Místo kupovaných kaší dělám kukuřičné, pohankové, jáhlové… K svačině jen bílý jogurt…

Romanka Přesně tak. Taky stojím jen u plotny, ale stoji to za to. Vše dělám doma, kaše jsem dělala taky jen domácí a vždy je měl na ráno ne na noc. Nakupuju ve zdravé výživě, snaží se malého opravdu krmit zdravě.

S dětmi proti nadváze Gratulujeme! Zní to jak pohádka ze starých zlatých časů :) Bohužel, ale ne všechny maminky mohou tuto pohádku za plotnou vychutnávat a i ta vaše jednou skončí a děti vypustíte do vysoce toxického obezitogenního prostředí. V zlaté kleci nevydržel žádný ptáček a zkuste je s námi připravit na to, aby se mohli šťastně rozletět k oblakům a ne jen vyzobávat smetiště.


Radomira A jsme v jádru problému do 3 let je dítko s maminkou doma, takže můžeme nastolit v jídle řád a co pak školka, škola tam se tomu utéct nedá tak jednoduše. Zrovna dnes kolegyně že její malý taky roste trochu do šířky. Já v roce 1975 neměla vůbec ponětí že existuje nějaký hamburger nebo něco podobného. Hranolky maminka nekupovala, sladkosti snad jen na Mikuláše. Ovoce a zeleniny doma bylo - za prvé byla zahrada, za druhé to bylo levné.

Pavlína Já jsem třeba hrozně rozčilená nad pitím, které si může můj prvňáček načepovat. Také dceři sladím vodu šťávou, ale je to v podstatě takové barvené homeopatikum :D ale pití ve škole je neskutečně přeslazené.

S dětmi proti nadváze Je pěkné udržet zásady doma, ale výzvou je přežít v toxickém obezitogenním prostředí. Tomu nikdo neuteče a bránit se je třeba už dnes. Důvěřujte nám a vyzkoušejte :-) Naše sebedůvěra vychází z dlouhodobých zkušeností. Zázraky se nedějí, ale drobné každodenní kroky mají kupodivu zázračné výsledky.


Jitka No jo, když rodiče vykrmuji dneska děti u Mekáče a v KFC. Není se čemu divit. Hlavně, že to mají bez práce ... pak dají děcku do rukou mobil, nebo ho posadí k televizi a nazdar.

S dětmi proti nadváze Fast food a screen time je jen z moha dílků skládačky, který vede k nadváze. Obezitogenní prostředí je natolik úskočné, záludné a hlavně toxické, že musí být na pozoru každý. Určitě se vyplatí každému vytvořit doma antiobezitogenní prostředí podle našich rad.


Marie Hmmm,chce to pohyb !!! Kolo, hřiště, procházky a ne děti držet doma u televize a cpát je hamburgerama, chipsama aj. Kde chybí ovoce, zelenina a domácí strava s pohybem, rostou nán obézní děti....však se podívejte kolem :-)

Lenka Tak můj syn je obézní - pohyb má 3x týdne po 2h fotbalový trénink, 2x týdně po 2h florbalový trénink, o víkendy zápasy. Jíme zdravě a nikdo jiný z nás obézní není. Veškeré odběry a vyšetření má v pořádku.

Janča Moje dcera se hýbe neustále, Má 3krat týdne sport.aktivitu a i tak hubena není.

S dětmi proti nadváze Kéžby pohyb vše vyřešil, pak bychom neměli žádnou práci... Ale vážně. Bohužel 10% našich klientů, kteří jsou aktivní vrcholoví sportovci, dokazují, že ani navýšení pohybu není samospásné a naopak přetížení vede k významnému nárůstu tuku a ne svalové hmoty. Bohužel ani pohyb není to zázračné řešení. Pouze zdravý životní styl v celém komplexu. S jeho nastavením vám rádi poradíme - následujte naše rady.


Gabriela Já mám tři dcery. Nejstarší je akorát, prostřední vychrtlá a nejmenší má obezitu. Ve 4letech má 30kg, štítná žláza je v pohodě, nedávám ji sladký ani pití jen vodu hodně zeleniny a podotýkám lítá jak čamrda pohybu až moc doktorka mi zakázala knedlík, sladký, bílý pečivo no prostě skoro všechno. Tak jsem se zeptala čím ji teda mám krmit, sama toho moc neřekla.

S dětmi proti nadváze Rádi vám poradíme s heslem - Jeden za všechny, všichni za jednoho, se kterým se v rámci našeho programu seznámíte. Důvěřujte nám, že preventivní kroky, které vám budeme od listopadu jednou týdně představovat, jsou zároveň léčbou nadváhy a obezity a úpravy hmotnosti podváhy. Sami budete překvapeni, jaký mají efekt.


Tina Moje 16letá dcera vážila dva roky zpátky 86kg. Sama se rozhodla zhubnout. Teď má 69kg. Její jídelníček je katastrofa. Vypije litry vody. Má problém s vyprazdňováním. Má svojí hlavu.

Jitka Zkuste jí dát tohle přečíst, vím, co píšu. V 15 letech jsem si prošla anorexií i bulimií...a následky, hlavně ty psychické si nesu celý život

S dětmi proti nadváze Při podezření na poruchy příjmu potravy vždy pozor! Zde žádná obecná rada není na místě! Jen lékařské vyšetření!